Follow Us On
Schedule, Start Lists and Results
Friday, October 3: Men's Qualifications
Draw | Start List | Judging Assignments
09:00 - 11:15Subdivision 1
11:30 - 13:45Subdivision 2
14:30 - 16:45Subdivision 3
17:00 - 19:15Subdivision 4
20:00 - 22:15Subdivision 5Results After Day 1
Saturday, October 4: Men's Qualifications
Draw | Start List | Judging Assignments
09:00 - 11:15Subdivision 6
11:30 - 13:45Subdivision 7
14:30 - 16:45Subdivision 8
17:00 - 19:15Subdivision 9
20:00 - 22:15Subdivision 10Results After Day 2
Individual Men's Qualification Results:
All-Around | Floor | Pommel Horse | Still Rings | Vault | Parallel Bars | High Bar
Sunday, October 5: Women's Qualifications
Draw | Start List | Judging Assignments
09:00 - 10:45Subdivision 1
11:00 - 12:15Subdivision 2
13:30 - 15:15Subdivision 3
15:30 - 17:15Subdivision 4
18:00 - 19:45Subdivision 5
20:00 - 21:45Subdivision 6Results After Day 1
Monday, October 6: Women's Qualifications
Draw | Start List | Judging Assignments
09:00 - 10:45Subdivision 7
11:00 - 12:45Subdivision 8
13:30 - 15:15Subdivision 9
15:30 - 17:15Subdivision 10
18:00 - 19:45Subdivision 11
20:00 - 21:45Subdivision 12Results After Day 2
Individual Women's Qualification Results:
All-Around | Vault | Uneven Bars | Balance Beam | Floor Exercise
Tuesday, October 7: Men's Team Final
Start List | Judging Assignments
17:45 - 18:45Opening Ceremony
19:00 - 22:00Men's Team FinalResults
22:00 - 22:10Award Ceremony: Men's Team
Wednesday, October 8: Women's Team Final
Start List | Judging Assignments
19:00 - 21:00Women's Team FinalResults
21:00 - 21:10Award Ceremony: Women's Team
Thursday, October 9: Men's All-Around Final
Start List | Judging Assignments
19:00 - 21:30Men's All-Around FinalResults
21:30 - 21:40Award Ceremony: Men's All-Around
Friday, October 10: Women's All-Around Final
Start List | Judging Assignments
19:00 - 21:00Women's All-Around FinalResults
21:00 - 21:10Longines Prize for Elegance: Kohei Uchimura and Yao Jinnan
21:10 - 21:20Award Ceremony: Women's All-Around
Saturday, October 11: Apparatus Finals, Day 1
Start List | Judging Assignments
13:00 - 13:30Men's Floor ExerciseResults
13:30 - 14:00Women's VaultResults
14:00 - 14:20Award Ceremonies: Men's Floor Exercise and Women's Vault
14:20 - 14:50Pommel HorseResults
14:50 - 15:20Uneven BarsResults
15:20 - 15:50Still RingsResults
15:50 - 16:20Award Ceremonies: Pommel Horse, Uneven Bars, Still Rings
Sunday, October 12: Apparatus Finals, Day 2
Start List | Judging Assignments
13:00 - 13:30Men's VaultResults
13:30 - 14:00Balance BeamResults
14:00 - 14:20Award Ceremonies: Men's Vault and Balance Beam
14:20 - 14:50Parallel BarsResults
14:50 - 15:20Women's Floor ExerciseResults
15:20 - 15:50High BarResults
15:50 - 16:20Award Ceremonies: Parallel Bars, Women's Floor Exercise and High Bar
16:20 - 16:50Closing Ceremony